НОВІТНІ ДОПОВНЕННЯ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ НЕСПЕЦИФІЧНИХ КОЛЬПІТІВ.

Заслужений лікар України, Акушер-гінеколог
 вищої категорії, ведуча проекту «Я Соромлюсь свого тіла». 
Провідний медичний експерт телевізійних проектів 
«Все буде добре»«Давай поговоримо про секс » 
« За живе ».Стаж роботи 27 років. 

 

Кожен лікар добре знайомий з ситуацією, коли жінки у віці від 38 років і старше звертаються зі скаргами на свербіж і печію піхви та промежини. Зазвичай вони проходять безліч обстежень на різноманітні інфекції: патогенні та сапрофітні, майже щомісяця проходять лікування антибіотиками, антисептиками, та протигрибковими препаратами, але проблема вирішується ненадовго.

При більш детальному обстеженні звертають на себе увагу гіпоестрогенні стани: загальні та місцеві. Місцево, при обстеженні визначаються ознаки початкової атрофії, сухості піхви, легкої травматизації, погіршення еластичності, та тонусу вагінальних м’язів, що часто може супроводжуватися порушенням місцевої мікрофлори (баквагінози). Не дивлячись на те, що менструальна функція ще збережена, підхід у лікуванні таких неспецифічних кольпітів дає кращий результат, якщо вести їх як атрофічні кольпіти.  Ці стани спровоковані зменшенням продукції естрогенів яйниками. Воно супроводжується поступовим потоншенням статевих епітеліальних тканин, слизової тканини (мукози), вагіни, та вульви, які зменшуються в товщині і стають більш чутливими до травматизації.

У комплексному лікуванні пацієнток з подібними ситуаціями  чудово зарекомендувало себе використання сучасних лазерних технологій (лазерне вагінальне омолодження), та використання препаратів гіалуронової кислоти, та плазмоліфтингу. Суть даного лікування полягає у відновленні оригінального метаболізму сполучної тканини, та покращення стану слизової оболонки, стимуляція процесів неоколагенезу.

Дію інтимного омолодження можна розглянути за допомогою вивчення анатомічного складу стінки піхви.

Стінка піхви складається з наступних шарів:

 • Мукоза (епітелій) – внутрішній прошарок епітеліальної тканини з клітин плоского епітелію
 • Субмукоза (Lamina propria) – сполучна тканина, що підтримує слизову оболонку, та пов’язує її з м’язевою
 • Мускуларис – м’язева тканина
 • Адвентиція – сполучна тканина переплітається еластичними волокнами, сполучає піхву з навколишніми органами
 • Стінки піхви, як правило, стиснуті та прилягають одна до одної. Стінки мають багато складок, які дозволяють піхві розтягуватися під час статевого акту та пологів. Залози поблизу входу до піхви виділяють слиз, щоб утримувати слизову оболонку вологою.
 • Мета лікування полягає в досягненні шару субмукози, яка багата на колагенові волокна, які можна стимулювати.

 

Гістологічне підтвердження дії лазера.

Через 30 днів після 1 процедури процеси неоколагенезу та ангіогенезу ще присутні; відновлена однорідність тканин свідчить про ефективну регенерацію тканин. Крім того, про формування нового колагену можуть свідчити білі смуги, видимі у більш глибоких шарах.

Для підтримки та доповнення отриманого ефекту після лікування лазарем, широко та успішно використовуються препарати гіалуронової кислоти у вигляді ін’єкцій та вагінальних свічок.

Використання гіалуронової кислоти для:

 • Покращення живлення слизових оболонок
 • Підвищення тонусу м’язів
 • Омолодження інтимної зони
 • Досягнення сексуального задоволення
 • Психологічний комфорт

Багаторічні власні спостереження дають змогу стверджувати, що періодичні лазерні процедури вагінального омолодження та використання місцево гіалуронової кислоти як засобу гігієнічного догляду дає можливість добитися суттєвого покращення біоценозу піхви, стійкої ремісії та покращення якості життя пацієнтів.

 

Ознакомиться с другими материалами                                                                                                                   Хочу предложить свою статью